Senzacionalno: Reprezentaciju dočekalo pola milijuna ljudi

Image result for Senzacionalno: Reprezentaciju dočekalo pola milijuna ljudiMala zemlja za veliki doček. Tako se u najkraćim crtama može sažeti nevjerovatan i nestvaran prijem reprezentativaca na glavnom trgu. Ljudi su se poklonili nogometašima koji su podijelili velike životne lekcije ostvarivši sjajan rezultat na svjetskom prvenstvu u Rusiji. Sport u ovoj zemlji danas ima drugo značenje. To je više od samog sporta, više od života. Pokazatelj toga je i ovaj veličanstveni doček koji su priredili navijači okupivši se u ogromnom broju. Vjerovali ili ne, preko pola milijuna ljudi je željelo pozdraviti nogometaše koji su danas oko podne krenuli iz Moskve put Hrvatske. Ulice Zagreba su bile krcate, prometa nije bilo, putovao je samo autobus s igračima, te se probijao punih 6 sati kroz navijače da bi stigao na Trg bana Jelačića.

Reprezentativci su u Zagreb stigli nešto poslije tri sata i pozdravili oduševljenu masu koja ih je dočekala. Tek oko devet sati autobus pristiže na glavni trg, gdje je onda počela prava i nezaboravna fešta. Tijekom cijelog puta svaki navijač je želio da nakratko vidi, čuje, dodirne svoje nove zvijezde. Modrić i ekipa su dočekani i više nego dostojno. U zemlji punoj depresije zbog raznih stvari, ovakvo slavlje je došlo kao pravi odušak od svih mogućih problema. Na samom trgu, pjesma i obraćanje igrača. Doček kakav Hrvatska nikad nije vidjela. Svi igrači su izlazili i predstavljali se uz ovacije ove ogromne mase navijača. Najveći pljesak je ipak dobio Zlatko Dalić, trener koji je u manje od 9 mjeseci perfektno posložio ovu momčad i došao do srebrne medalje u Rusiji.

Dalić je pozdravio navijače, a onda su svi zapjevali, slaveći tako ovaj senzacionalan uspjeh zemlje od samo 4 milijuna stanovnika. Nakon 1998. godine i sjajnog uspjeha originalnih vatrenih, na red je došla Modrićeva generacija, čije će srebro ostati upisano zlatnim slovima u povijesti Hrvatske. Ovakav doček je to u svakom slučaju potvrdio.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *